W dniach 6-10.09.2010r. miały miejsce warsztaty ESA nt. „Radar Remote Sensing” w ramach cyklicznie organizowanych imprez „ESA Summer Schools” (w Polsce po raz pierwszy). Czynny i bierny udział brali w pracownicy KFiT. Zachęcamy do przeczytania artykułu poświęconego temu tematowi w Geoforum.

WARSZTATY ESA ,,RADAR REMOTE SENSING"

WIZYTA DR. DANILO SCHNEIDER'AW dniu 2.06.2010r. w ramach programu ERASMUS gościł w Katedrze pan dr Danilo Schneider z Instytutu Fotogrametrii w Dreźnie (Niemcy). Przedstawił referaty nt realizowanych projektów badawczych w zakresie naziemnego skaningu laserowego oraz fotogrametrii cyfrowej z wykorzystaniem obiektywów nadszerokokątnych (,,rybie oko"). Poniżej zamieszczamy link do galerii.
17.05.2010 - WIZYTA PROFESORA GEORGE'A WOLFF'AW dniu 17.05.2010r. mieliśmy przyjemność gościć w Katedrze profesora George’a Wolff’a z University of Liverpool, specjalistę w zakresie geochemii i ekologii. Profesor Wolff jest z pochodzenia Polakiem, a powodem jego wizyty było zainteresowanie projektem VISLA, w którym uczestniczą pracownicy Katedry.